Yardım - Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik

Herkes için etkinlik oluşturma, kitlelere duyurarak bilet satışı ve güvenli ödeme platformudur. Ayrıca bize katılan sizlerin çevrelerini genişleterek, yeni ve sevdiği şeyleri deneyerek mutlu olmanızı sağlamak amacındadır.

Şifrenizi sıfırlamak için üye girişi sayfasında bulunan şifremi unuttum linkine tıklayarak epostanızı girmeniz gerekir.

Üye olduğunuz zaman eksik harf veya rakam ile üye bilgilerini girmiş olabilirsiniz. şifremi unuttum linkine tıklayarak belirttiğiniz eposta adresine yeni şifre talebi gönderebilirsiniz. Eğer şifremi unuttum bölümünde girdiğiniz eposta adresi bulunamadıysa tekrar üye ol sayfasına giderek üye olmanızı öneririz.

Bu konuda içiniz rahat olsun. Ekip olarak bu sıkıntıları biz de çektiğimiz için çok duyarlıyız. Sizin zevkinize özel, gerekli miktarda ve keyifli epostalar alacaksınız.

%100 müşteri memnuniyeti kapsamında rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Etkinliksehri.com pci-compliant testlerinden geçmiş, Ssl sertifikası ile şifreli ve 3D secure hizmeti ile güvenli ödemenizi sağlamaktadır.

Evet, üye olmadan da hızlı bir şekilde bilet alabilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz her sayfanın en altında yazmaktadır. Her konu hakkındaki görüşleriniz için Eposta Gönder ve tel: 0212 2634841 no'lu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Profil bilgilerinizi ve ayarlarınızı üye girişi yaptıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızı ve sevdiğiniz organizatörleri takip edebilirsiniz. Birine özel mesaj atmak ya da aktivite panonuzda başına "@" ekleyerek bildirim göndermek için gönderim yapacağınız kullanıcının sizi takip etmesi gerekmektedir.

Bilgilerimi Güncelle sayfasından gizlilik ayarlarınızı yapabilirsiniz. Gizlilik ayarlarında katıldığınız etkinliklerden başkalarının haberi olmasını istemiyorsanız gizleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan gelen mesaj, aktivitelerinden haberdar olmak istemiyorsanız kapatabilirsiniz. Zaman tünelinizi üye olmayanlardan ve sizi takip etmeyenlerden gizleyebilirsiniz.


Biletim Hakkında

Anasayfa'da üst bölümde yer alan üye olup Ayarlar sonra biletlerim linkine tıklayarak biletinizi görebilir, eposta ile tekrar bilet bilgilerinizi isteyebilir ve isterseniz biletinizin çıktısını alabilirsniz.

Bazen gönderilen epostalar spam(önemsiz epostalar) bölümüne düşebiliyor. Eposta hesabınıza girip spam dosyanızı kontrol edebilirsiniz. Diğer taraftan istediğiniz zaman üye olup Ayarlar sonra biletlerim bölümünden bilet bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Ayarlarım bölümünde bulunan Biletlerim linki ya da Anasayfadaki üye olup Ayarlar sonra biletlerim linkine tıklayarak biletinizi basabilirsiniz.

Etkinliksehri.com müşteri odaklıdır ve şeffaflığa önem vermektedir. Ilgili etkinlikten bilet alan üyelerimiz o etkinliği 1-5 arasında derecelendirebilir ve yorum bırakabilir. Etkinliği derecelendirmek için o etkinlikten bilet alımı yapmış olmanız gerekmektedir.

Etkinliksehri.com dijital biletleme yaptığından şu an için kargo ile bilet hizmeti vermemektedir.

Biletinizin basılmasına gerek kalmadan ya da kargo ile gönderilmesini beklemek yerine biletinizde yer alan karekod ile satın aldığınız etkinliklere rahatlıkla girebilmenizi sağlar.

Etkinlik tarihinden sonra en geç 5 gün içinde ilgili şikayetinizi etkinliksehri.com'a iletmeniz gerekmektedir. Akabininde bilet ücretiniz hiçbir kesintiye uğramadan kredi kartınıza geri yüklenecektir. Kredi kartına geri yükleme işlemi bizim tarafımızdan gerçekleşse dahi bankanız bir sonraki ekstreye bazen yansıtmaktadır. O konu bankanızla ilgili bir durum olduğunu belirtmek isteriz.

İlgilendiğiniz etkinliğin sayfasında sağ tarafta bulunan "Organizatöre mesaj at" linkine tıklayarak mesaj atabilirsiniz.

Alınan biletler iade edilmez. Ancak etkinlikten önce olmak ve gerekli belge ile birinci dereceden akrabanın vefat durumunda ya da bileti alan kişinin acil yatılı hastaneye kaldırılması durumunda, Etkinlikşehri bilet iadesinde bulunur. Bunların dışındaki durumlar için organizatör ile temasa geçmeniz gerekir.

Kesinlikle evet. 3D secure ile güvenle ödeme yapabilirsiniz.

üye olup Ayarlar sonra biletlerim bölümünde ilgili kutucuğa bilet alırken kullandığınız eposta adresini yazınız ve göndere tıklayınız. Biletiniz tekrardan eposta adresinize gönderilecektir. Farklı bir durumda lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Etkinlik Düzenleyenler

Anasayfada yer alan "Etkinlik Oluştur" linkine tıklayarak kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Yarattığınız etkinlikteki biletler ücretli ise banka ve fatura bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Daha önceden girilmiş ise tekrar girmeniz gerekmez.

Etkinlik oluştur sayfasında Duyur bölümünde gmail listenizdeki kontaklara eposta gönderebilir, Facebook ve Twitter'ı entegre ederek etkinliğinizi paylaşabilirsiniz. Ek olarak 1.500 kişiye kadar ücretsiz istediğiniz kişilere eposta gönderiminde bulunabilirsiniz.

Yayında olan, olmayan etkinliklerinize ulaşmak için Üye girişinizi yaptıktan sonra sağüstte yer alan isminize tıklayın, çıkan 'Ayarlarım' linkine tıklayın. Açılan sayfada 'Etkinliklerim' butonuna basınız linkine tıklayınız.

Sizi bu zahmetten kurtarıyoruz. Tek seferde ister günlük, ister haftalık ya da aylık olarak tekrar eden etkinliklerinizi rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Üye girişinizi yaptıktan sonra Etkinlik Oluştur linkine tıklamak. Etkinlik Oluştur sayfasında "Tekrarlayan etkinlikler" özelliğini açmanız olacaktır.

Etkinliklerim menüsünde listelenen etkinliğinizin yanında yer alan “Düzenle” tuşuna tıkladığınızda karşınıza çıkacak sayfadan gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Üye girişinizi yaptıktan sonra Etkinlik Oluştururken sağ bölümde yer alan "organizatör logo" linkine tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Kesinlikle evet. Etkinliksehri.com'un altyapısını kullanarak iframe ile websitenizin ilgili sayfasına ekleyebilirsiniz.

Üye girişinizi yaptıktan sonra Etkinlik Oluştururken sayfanızda Youtube bağlantı linkinizi paylaşabilirsiniz. Video yüklemek için youtube.com adresini kullanabilirsiniz.

Allah korusun, böyle bir durumda eğer biletiniz satılmadıysa etkinliğinizi silebilirsiniz. Ancak bilet satışı yaptıysanız ve iptal etmek istiyorsanız önce bizimle irtibata geçmeniz gerekiyor. Bilet alımı yapanlar için iade ücretleri yapıldıktan sonra etkinliğinizi silebilirsiniz. Bilet alımı yapan müşterilerinize gelişmeleri eposta ile haber vermeniz önemlidir. Sebebsiz neden ile iptal etmek isteyen, bu işlemi sürekli tekrarlayan organizatörlerin hesabı etkinliksehri.com tarafından kapatılır.

Eskiden büyük bir sorun olan olası bir tarih, mekan değişiklikleri Etkinliksehri.com ile tek tıklamada bitirebilirsiniz. Etkinliklerim bölümünden "Güncelle" linkine tıklayarak etkinliğinizi güncelleyebilirsiniz. Ve hatta satılan biletleriniz varsa biz sizin için bilet alanlara otomatik güncelleme epostası gönderiyoruz! Bu arada otomatik eposta gönderim hakkınızı en fazla iki kere kullanabilirsiniz.

Etkinliğinizde ilgili bilet tipiniz hiç satılmamışsa bilet tipinizi güncelleyebilirsiniz. Eğer ilgili bilet tipinden bilet satışı yapılmışsa bilet tipinizi "gizli" yaparak yeni bir bilet tipi yaratmanız gerekmektedir.

Üye girişinizi yaptıktan sonra Etkinlik Oluştururken Biletler bölümünden ücretli ya da ücretsiz bilet butonlarına basarak istediğiniz kadar bilet tipi tanımlayabilirsiniz.

Üye girişinizi yaptıktan sonra Etkinlik Oluştur sayfasında Düzenle bölümünde sağ tarafında yer alan "Etkinliği gizli yap" a tıklayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinlik oluşturduktan sonra isim, soyisim ve eposta otomatik olarak etkinliklerim bölümünde gelecektir.

Ayarlarınızdaki'Etkinliklerim' butonuna basınız menüsünde listelenen etkinliğinizin karşısında yer alan “Etkinlik Yönet” veya “Biletlerim” tuşlarına tıkladığınızda açılan sayfada tüm katılımcılarınızı ve kaç kişi olduklarını görebilirsiniz.

Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Her bilet için kişiye özel bir karekod yaratılmaktadır. Kodu okutmak, geçerliliğini kontrol etmek için Redlaser vb. QR kod(karekod) okuyucuyu cep telefonunuza yükleyip, kodu rahatlıkla okutabilirsiniz.

Kontrol panelinizdeki Aktivite Panonuzda katılımcılarınıza etkinliğinizin adınının başına "@" simgesi kullanarak bildirim gönderebilirsiniz. Ayrıca slideshare ve youtube linklerinizi kopyalayıp, gönderinize yapıştırabilirsiniz. Örn: Geçen seneki @filmfestivali etkinliği videosuna göz atın https://www.youtube.com/3hn3uor34...


Hasılat, Ödeme ve Fatura

Etkinliğinizden elde edeceğiniz geliri size eft yapabilmemiz için üye olup Ayarlar sonra banka bilgilerime tıklayınız.

Şirketinize kesilecek komisyon faturanızı gider olarak gösterebilmeniz için üye olup Ayarlar sonra Bilgilerimi Güncelleye tıklayınız ve gerekli bölümleri doldurunuz.

Bireysel kullanıcıysanız T.C. kimlik no ya da vergi numaranızı girmeniz ve bir adres tanımlamanız yeterlidir. Bireysel kullanıcılar için sadece T.C. kimlik no girildiyse gider pusulası kesilir, bireysel vergi no girildiyse fatura kesilmektedir.

Etkinliğiniz bittikten 5 iş günü sonra bankanıza yapılacak eft akabininde faturanız kesilir ve kargoya verilir.

Etkinliğinizin bitiminden 5 iş günü sonra belirlediğiniz banka hesabına ödeme yapılır. Ödeme yapabilmemiz için hesabınızda en az 30TL birikmesi gerekmektedir.

Etkinliksehri.com'da etkinlik oluşturmak ücretsizdir. Etkinlik ücretsiz ise hiçbir bedel alınmamaktadır. Ücretli bilet satışında ise etkinliksehri.com satılan her bilet üzerinden toplamda %7(%4 Etkinlikşehri hizmet bedeli + %3 sanalpos komisyonu) almaktadır. Kesilen komisyon faturasına ek olarak Kdv hesaplanır.

Tekrarlayan etkinliklerin her birini ayrı bir etkinlik gibi düşünebilirsiniz. Etkinlik oluştururkenki gireceğiniz bilet tipleri ve ücretleri her etkinlik içindir. Toptan bilet fiyatı değildir. Her etkinlik bittikten sonraki beşinci iş gününde ise eft ile bankanıza ödemeniz yapılır. Ödeme yapabilmemiz için hesabınızda en az 30TL birikmesi gerekmektedir.

Evet, bilet fiyatlarına KDV dahildir. Etkinlik sahibi olarak biletlerinizin KDV oranını da bilet fiyatına eklemekleyi unutmayın.

Katılımcılarınıza Visa, American Express, Mastercard ve Discover kredi kartlarını içeren Sanal POS ödeme çeşitlerini sunabilirsiniz.

Etkinlikşehri'nde bulunan profil bilgileriniz içinde üye olup Ayarlar sonra banka bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte paranızın transfer edilebilmesi için profil bilgilerinizde belirtmeniz gerekmektedir. Fatura adresinin doğruluğunun kontrolü Etkinlik Şehrinin sorumluluğunda değildir.

Not: Hatalarımız, eksikliklerimiz olabilir ama sizin için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza, her gün daha da gelişeceğimize söz veriyoruz.

x


0 ₺ +1000 ₺İptal Et